fbpx
 

Jak si banka zkusila říct o poplatek 86 000 Kč

Jednalo se o zcela standardní situaci na trhu. Klient měl již dohodnutou sazbu pro příští fixaci hypotéky u jiné banky.  Problém byl však v tom, že trh hypoték šel se sazbami ještě níže, než si kdo kdy pomyslel.
První co Vás napadne, je podívat se na sazbu, kterou jste si domluvili, abyste zvážili předčasné splacení hypotéky. Zjistíte, že se nově dokážete dostat ještě níže a poptáte banku o vyčíslení pro předčasné splacení hypotéky, u které ještě nedošlo k čerpání.

A zde máte výsledek vyčíslení (všimněte si datumu vyčíslení):

Dle zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru smí banka klientovi naúčtovat pouze účelně vynaložené náklady. Poplatek téměř 86 tisíc korun je však ušlý zisk banky. A to je holt riziko podnikání.

Poradili jsme se advokáty i se soudci a shodli jsme se, že to banka zkrátka zkouší.

Vymysleli jsme jednoduchou strategií, všechno zaplatili, zůstali klienty banky a potom požadovali peníze zpět. No a 31.3.2022 přišel tento email klientovi:

Je fakt, že tahanice s bankou a bankéři jsou únavné a musíte mít na to dostatek energie. Komunikace se táhla více než rok. Ale i přesto, že cesta byla dlouhá a trnitá, výsledek stál za to.

Špička ledovce bylo sice 85 998,09 Kč na účet klienta, ale pod hladinou byla neochota a arogance bankéřů, ředitelů cokoliv vrátit. Klient na prvním místě rozhodně nebyl.

Přesně proto vzniklo heslo #mejtesvehoporadceNezáleží na tom, odkud poradce je, ale zda za Vás bojuje. Nechceme všechny klienty v ČR. Chceme, aby každý měl svého poradce a aby si uměli správně vybrat. Každý poradce ve svém profesním životě něco pokazí, ale kapacita se pozná podle toho, jestli má sebereflexi, přijde a posype si popel na hlavu. Pokud je důvěra, tak můžete se svým poradcem kráčet v dobrém i zlém a to napořád. To je pro Vás ten správný partner. Právě proto #mejtesvehoporadce . Stojí to za to.
#jsmepartneri

 

Oceníte-li člověka na své straně v jakékoliv situaci,
rádi se s Vámi potkáme a ukážeme, jak to děláme.

  Jan Liška & Partneři, s.r.o.

  Jsme tým finančních poradců z Ostravy, pro které je charakteristický lidský a inovativní přístup. Našim krédem je poskytovat nadstandardní služby běžným lidem. A daří se nám to. Vyzkoušejte naše služby a domluvte si nezávaznou vstupní konzultaci.

  Jan Liška & Partneři, s.r.o.
  Jsme skupina poradců a odborníků v oblasti podnikových a osobních financí. Našimi klienty jsou občané, malí a střední podnikatele či neziskové organizace.
  Poskytujeme dostupné nadstandardní poradenství, které je dokonale komplexní.
  NAŠE KANCELÁŘEKde nás najdete?
  https://janliskapartneri.cz/wp-content/uploads/2021/09/jlp-ostrava-brno-640x291.png
  28. října 3388/111, 702 00 Ostrava
  Vlněna 5, 602 00 Brno
  BUĎME V KONTAKTUSociální sítě
  Sledujte nás, ať Vám neuniknou nejnovější informace ze světa financí a byznysu.