fbpx
 

Jiří Rak: Okrádají české firmy své zaměstnance úmyslně?

Zákaznická zkušenost, základ dobrých vztahů.

Jmenuji se Jiří Rak. Před nedávnem jsem se stal součástí poradenské firmy Jan Liška a Partneři. V příštích týdnech vám budu psát o tématech, které vás zajímají, stejně tak jako upozorňovat na problematiku se kterou se denně ve firmách setkávám, jako jsou např. zaměstnanecké benefity. Mou specializací jsou živnostníci, malé a střední firmy. V tomto článku popisuji příběh z praxe a mé důvody, proč jsem se rozhodl jít právě touto cestou a stát se členem skupiny JLP.

Hlavní misí je motivace mít svého kvalitního poradce, vzdělávat klienty ve finančním, sociálním a ekonomickém sektoru a měnit dosavadní pohled široké veřejnosti na současné vnímání finančního poradenství. Klientům být dlouhodobým partnerem a poskytovat komplexní podporu tak, aby se mohl vždy správně rozhodovat.

 

Když dva dělají totéž, není to totéž.

Měl jsem schůzku s jednatelem výrobní firmy z moravskoslezského kraje o 10-ti zaměstnancích. Vedení společnosti si dobře uvědomuje důležitost zaměření se na zaměstnance a jejich zajištění příjmu v důchodu. Vzhledem k tomu, že jsou technici a neorientují se v dané problematice, konzultovali zaměstnanecké benefity s externí firmou.

Obchodní zástupci této firmy jim spočítali, že když budou zaměstnancům přispívat 3 000 Kč místo do výplaty, do investičního životního pojištění budou na tom lépe, než když je odvedou státu. Rovněž je upozornili na vysoké vstupní náklady a fakt, že v prvních pěti letech nesmí smlouvy zrušit, jelikož by přišli o svou provizi. 

Více než 400 000 Kč provize pro poradce a ztráta bezmála 1 milionu korun na vstupních poplatcích.

Bohužel už nebyli upozorněni na to, jak celkové vstupní náklady minimalizovat a maximalizovat tak benefit ze spoření vyplývající. Rovněž jim nebyly navrženy jiné, levnější, však stejně výkonné alternativy dostupné na trhu. “Poradce” smlouvy nastavil tak, aby byly co nejvýhodnější pro něj, nikoliv pro klienta. Tím jej, resp. jeho zaměstnance připravil řádově o desetitisíce korun

V případě, že by využili efektivnějších a vhodnějších produktů, nebo nastavili konkrétní smlouvy lépe, jejich náklady mohly být v řádech stovek korun. Měli smůlu, narazili na neférového zprostředkovatele a teď jim nezbývá nic jiného než ztrátu akceptovat, jelikož případná změna, nebo zrušení by jen vedla k další ztrátě.

A jak to máte Vy? Máte smlouvy nastavené správně?

Neváhejte si domluvit nezávaznou konzultaci a přesvědčte se sami, proč mít svého nezávislého poradce. Jednáme transparentně s dlouhodobým záměrem spolupráce.

 

Strategické partnerství 

Pokud chcete být jedničkou ve svém oboru, neobejdete se bez dlouhodobé vize, stabilního cash flow, advokátního zázemí, kvalitního ekonoma a účetní, jasně měřitelných cílů a vhodně zvolené podnikové a marketingové strategie.

JLP podporuje české firmy, malé a střední podnikatele, stejně jako rodinné podniky. Využívá zkušených profesionálů ve všech oborech, které podnikatele trápí. Zajišťuje služby v oblastech firemního práva, ekonomiky, účetnictví, marketingu, dotačních titulů, provozního a investičního financování, zajištění majetku a života. Stejně tak jako pomáhají klientům k finanční nezávislosti, zajištění důchodu a zhodnocení volných prostředků.

To vše pod jednou střechou, s jednotnou filozofií, srozumitelně a s lidskou tváří vlastní značky. Klient má pro každou problematiku odborníka, který se mu o danou oblast postará. Ušetříme Vám práci, čas a finance, které byste tomu museli obětovat a Vy se můžete soustředit na to hlavní a to je vlastní podnikání.

 

Jan Liška & Partneři, s.r.o.

Jsme tým finančních poradců z Ostravy, pro které je charakteristický lidský a inovativní přístup. Našim krédem je poskytovat nadstandardní služby běžným lidem. A daří se nám to. Vyzkoušejte naše služby a domluvte si nezávaznou vstupní konzultaci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jan Liška & Partneři, s.r.o.
Jsme skupina poradců a odborníků v oblasti podnikových a osobních financí. Našimi klienty jsou občané, malí a střední podnikatele či neziskové organizace.
Poskytujeme dostupné nadstandardní poradenství, které je dokonale komplexní.
NAŠE KANCELÁŘEKde nás najdete?
https://janliskapartneri.cz/wp-content/uploads/2021/09/jlp-ostrava-brno-640x291.png
28. října 3388/111, 702 00 Ostrava
Vlněna 5, 602 00 Brno
BUĎME V KONTAKTUSociální sítě
Sledujte nás, ať Vám neuniknou nejnovější informace ze světa financí a byznysu.