fbpx
 

Financování hotelu

Vzhledem ke stále probíhajícímu projektu si přála firma zůstat do doby realizace (kolaudace a otevření podniků) v anonymitě. 

Poptala nás společnost podnikající v současně ne příliš atraktivním odvětví – hotelnictví, turismus. Tomu se říká výzva. No co, věčně zavření nebudeme.

Zadání bylo zafinancovat nemovitost, rekonstrukci a drobné vybavení nově vznikajícího hotelu na Moravě.

Jak je tomu standardem, tak se na nás obracejí firmy, které dříve nepochodily. Jinak tomu nebylo ani zde. Někdy je to okamžité ne, jindy si na „Ne“ počkáte.
Rád bych odkázal na slide z Finanční konference, která se konala v Ostravě 23.9.2020. Před touto konferencí probíhala anketa mezi malými a středními podnikateli. Jedna z otázek zněla, kolik bank podnikatelé oslovily, když byli s žádosti o úvěr neúspěšní. Podívejte se na výsledek níže.

Zdroj: Finanční konference v Ostravě 23.9.2020

Překvapivé? Ani ne, realita. A proto děláme to, co děláme. Podnikatelé nemají čas obíhat banky a dožadovat se. Naší práci je vyslechnout podnikatele, ukázat mu, jak banky fungují a navrhnout buď úpravy ještě před samotnou žádostí nebo projekt připravit na zlatém podnose tak, aby s tím banka neměla problém. 

Oslovili jsme celkem dalších 5 institucí a v konečném výsledku jsme komunikovali se 2 bankami, které o projekt měly zájem. To důležité je, že projekt zafinancovala až 7. banka (když započteme již pokusy podnikatele bez nás).

 

Komplexní poradenství pro podnikatele

Splněním požadavku naše práce nekončí. Náš tým se již chystá na podporu v oblasti finančního řízení, kde je zadáním hodnota podniku a jeho cílené zvyšování. Dále bude diskuze nad zaměstnaneckými benefity a minikurzy Finanční gramotnosti pro zaměstnance. Díky preventivním opatřením dokážeme budoucí plány lépe financovat. Mnohdy negativní verdikt banky šel obrátit v pozitivní, kdybychom ve firmě byli dříve (změnit strukturu financování, optimalizovat úvěry pro účely dluhové služby, daňová optimalizace aj.).

Zaměstnanecké benefity využívá stále malé procento podnikatelů. Proč? Zaměstnanci chtějí peníze dříve. Zaměstnavatelé než, aby to s nimi museli řešit, tak to hodí za hlavu. Naše zkušenost ukazuje, že je zapotřebí nasadit správnou komunikaci mezi zaměstnavatelem a zaměstnanci. Už jen ten mezičlánek má svůj efekt a všichni to moc dobře známe. Když partner/ka od ostatních slyší to, co jste mu/jí říkali už taky 🙂 V práci je to běžné taky. Stačí, aby přišel někdo nový a řekl stejnou informaci jinou formou a ono si to sedne 🙂

 

Klient:
Top secret
Rok:
2020
Segment:
Hotelnictví, turismus
Zadání:
Financování nemovitosti a vybavení menšího hotelu
Investovaný/ušetřený čas:
65 hodin
Parametry produktu:
ROI:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jan Liška & Partneři, s.r.o.
Jsme skupina poradců a odborníků v oblasti podnikových a osobních financí. Našimi klienty jsou občané, malí a střední podnikatele či neziskové organizace.
Poskytujeme dostupné nadstandardní poradenství, které je dokonale komplexní.
NAŠE KANCELÁŘEKde nás najdete?
https://janliskapartneri.cz/wp-content/uploads/2021/09/jlp-ostrava-brno-640x291.png
28. října 3388/111, 702 00 Ostrava
Vlněna 5, 602 00 Brno
BUĎME V KONTAKTUSociální sítě
Sledujte nás, ať Vám neuniknou nejnovější informace ze světa financí a byznysu.