fbpx
 

Blokki home: Ekologické, designové a dostupné bydlení

Patříte mezi ty, kteří chtějí utéct z města, utéct od starostí, vypnout a mít prostě klid? Tak pokračujte ve čtení, protože nad tímto typem bydlení se stojí za to pozastavit a zamyslet se.
Ať už jste mladý pár, který nemá zapotřebí si brát vysokou hypotéku, nebo již vlastníte nemovitost, ale rádi byste své útočiště.

Představujeme Vám zajímavý projekt Blokki home, které dokážeme financovat standardní hypotékou. Přeplatíte tedy výrazně méně než u financování překlenovacím úvěrem nebo úvěrem ze stavebního spoření. Koneckonců splátku si můžete spočítat v naší HYPOTEČNÍ KALKULAČCE.

 

zdroj: www.blokki.cz

 

Útěk dvou holek do přírody

Možná proto vznikl projekt Blokki. Máma s dcerou si vyzkoušely od bydlení ve městě až po bydlení na venkově s velkou zahradou. Uvědomily si však, že pro odpočinek potřebují dům, který bude nenáročný na obsluhu a provoz.

Ve spolupráci s architekty vytvářejí z námořních kontejnerů designové bydlení, které je ekologické, nízkoenergetické, variabilní a hlavě postaveno velice rychle.

 

Co je Blokki home?

Netradiční modulární dům, splňuje náročné požadavky na současné bydlení. Původně námořní, čtyřicetistopý ocelový kontejner, který je recyklován a upravován pro bydlení. Moderní, demontovatelná stavba. Domy Blokki se umisťují na pozemek opatřený betonovými základovými patkami o rozměru 400/400/900 mm, nebo 500/300/900 mm. Pod jedním kontejnerem je celkem 6 patek, 4 v rozích, 2 v polovině po šesti metrech. Kontejner je podepřen bodově – v místech uložení je kontejner opatřen ocelovými patkami, které jsou napevno navařeny na ocelové desky vetknuté do základových patek.

Zateplení stěn, stropu a podlahy je provedeno tak, aby domky Blokki home byly vhodné pro celoroční užívání a poskytovaly tepelný standard v energetické třídě B. Stavby Blokki splňují požadavek Nearly zero-energy buildings (Budova s téměř nulovou spotřebou energie) v případě, že se zesílí tloušťka vnější izolační vrstvy, v oknech a vstupních dveřích jsou trojskla a záložním zdrojem tepla budou krbová kamna na dřevo.

Výrobce postaví blokki home za 2-3 měsíce.

 

 

zdroj: www.blokki.cz

 

Kolik takové bydlení stoji a jak je to s financováním? 

Výrobce na svých webových stránkách uvádí až 14 variant provedení domků. Cenově se pohybují od 990 000 Kč bez DPH v rámci varianty Blokki MINI až po nejnáročnější variantu 4blokki L za cenu 2 700 000 Kč Kč bez DPH. Konkrétní splátku hypotéky si můžete ihned spočítat v naší HYPOTEČNÍ KALKULAČCE zcela nezávazně.

 

Co je zajímavostí, tak takové bydlení získá číslo popisné nebo evidenční. To záleží, zda budete stavbu stavět jako trvale obyvatelnou nebo na rekreaci.

Financování hypotékou je pro určité banky bezproblémové. Jak to bývá, tak každá má své podmínky. Jako nejvýhodnější vnímáme financování hypotékou se zástavou pozemku i samotné stavby. Specifikum je pouze v rámci čerpání, které je díky typu a rychlosti výstavby jiné než u běžné výstavby. O to důležitější je financování tzv. napasovat na proces výstavby tak, aby se financování nezaseklo.
Hledáte-li pozemek na koupi nebo již pozemek vlastníte, rádi Vám poskytneme nezávaznou konzultaci, jak takové bydlení financovat. Jsme hypoteční poradci a dokážeme zajistit hypotéku po celé ČR.

 

Pojďme to společně spočítat a potkat se. 

 

  Jan Liška & Partneři, s.r.o.

  Jsme tým finančních poradců z Ostravy, pro které je charakteristický lidský a inovativní přístup. Našim krédem je poskytovat nadstandardní služby běžným lidem. A daří se nám to. Vyzkoušejte naše služby a domluvte si nezávaznou vstupní konzultaci.

  Jan Liška & Partneři, s.r.o.
  Jsme skupina poradců a odborníků v oblasti podnikových a osobních financí. Našimi klienty jsou občané, malí a střední podnikatele či neziskové organizace.
  Poskytujeme dostupné nadstandardní poradenství, které je dokonale komplexní.
  NAŠE KANCELÁŘEKde nás najdete?
  https://janliskapartneri.cz/wp-content/uploads/2021/09/jlp-ostrava-brno-640x291.png
  28. října 3388/111, 702 00 Ostrava
  Vlněna 5, 602 00 Brno
  BUĎME V KONTAKTUSociální sítě
  Sledujte nás, ať Vám neuniknou nejnovější informace ze světa financí a byznysu.